logo poob

poob planetka muzika planetka obrázky planetka historie planetka Stodola planetka o nás planetka novinky planetka koncerty planetka texty planetka kontakty planetka odkazy

historie aneb na co jsme si vzpomněli

No začali jsme hrát už moc dávno s mejlou jako Damokles, to jsme byli metalisti a bylo to někdy v roce 1989.
Potom si mejla koupil elektrickou kytaru a museli jsme založit kapelu už na trochu lepší úrovni. Pomohl nám s tím skivoj jako basák. To už jsme si říkali Marnost nad marnost. Hráli jsme tak něco trochu inspriované Znouzecností. Texty od Gellnera a tak podobně. V tu dobu se přidávali další lidé jako Petra, Pavel Roboch a další. To jsme hráli u Vlasty Husáka ve sklepě a byli jsme na Mělníku sami s Freonama.
Pak jsme taky zkoušeli u našich doma a v hospodě v Hoříně a tak různě. Pak Michal skončil a šel si svojí cestou. My s mejlou jsme trochu hráli s klukama jako Sláďa a Komár a Sopťa. Pak jsem potkal Vláďu Špuláka a ten se k nám s mejlou přidal. No a Vojta chodil na zkoušky jako divák tak dlouho, až se taky přidal.
A to už byl základ Postižené oblasti. Přidal se Eda a našli jsme kytaristu. To už byl rok 96´ a začali jsme vystupovat.

Jiné zdroje však uvádí:
" ...Historie pozemského působení PO.OB. a co z toho vzniklo.
Skupina PO.OB. povstala na Mělníku někdy na přelomu let 92/93 kolem Pavla a Mejly, bývalých členů party Čukí Bukr. Několik let si hrála, nepravidelně zkoušela a skládala ve vypůjčených sálech, sklepích, ba i po panelákových bytech, vyměňovala kytaristy, přibrala saxofonistu, až v roce 1996 usoudila, že je čas vylézt na světlo a dobýt bigbítové slávy.
Obsazení se v té době ustálilo v sestavě:
Pavel Malý - bubny
Mejla Veselý - basa
Vláďa Špulák - klarinet
Marek Vojtíšek - zpěv
Eda Šmíd - baryton saxofon
Honza Čapek - kytara

Koncertování začalo ve vesničce Pístina u Stráže nad Nežárkou u Třeboně. Tady na statku Zdeňka Polanského, který kromě hospodářství provozuje kemp, hospodu a malou galerii, proběhla v létě 1996 výstava obrazů přítele kapely Zdeňka Štefana. K ukončení výstavy uspořádali Vláďa s oběma Zdeňky koncert PO.OB., na který pozvali spřízněné neratovické kapely Wolfgang Lederer a Megajazz. Tak vlastně počal první ročník festiválku Stodola.
PO.OB. zahrála od srpna 96 do srpna 97 patnáct koncertů, mj. v pražských klubech Prosek a Batalion, na Ladronce, s MCH bandem v Neratovicích. Nejsilnějšími písněmi se asi postupně staly Žalm za zemřelé, V nijakém městě a Kdo jede s černým kočárem. Na většině koncertů promítal Michal Vojíř své koláže, speciálně vytvořené k jednotlivým skladbám.
Časem se bohužel u členů skupiny projevila únava z opakování stále stejných skladeb (v období veřejného vystupování nevznikaly téměř žádné nové věci) a nechuť dále bojovat s molochem zmatku a nekoncentrovanosti na zkouškách. Proto skupina ukončila činnost, aby ji hned obnovila pod stejným názvem, v užším složení a s plánem tvořit hudbu současnější a přímočařejší. Název se později změnil na Bezdech.
Sestava Bezdechu:
Marek Vojtíšek - kytara preparovaná pro krátké prsty
Mejla Veselý - gramofon
Vláďa Špulák - casio, kládynet
Pavel Malý - basa, bumbny

Chaos na zkouškách se však stupňoval a tak došlo k další proměně.
Pod názvem EARL nyní entropie kulminuje ve složení:
Milan Lávko - básník - kytarista (krátce baskytarista)
Marek Vojtíšek - hlas
Pavel Malý - bubny
Vláďa Špulák - klávesy
Petr Volf - kytara

Valid XHTML 1.0 Transitional